Онлайн-конференциядә «Тюрингиядән машина һәм станок төзелешендә хезмәт җитештерүчәнлеген арттыру технологияләре» турында сүз барды

2020 елның 23 октябре, җомга

Бүген «Тюрингиядән машина һәм станок төзелешендә хезмәт җитештерүчәнлеген арттыру технологияләре» темасына онлайн режимда конференция узды. Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов онлайн-конференциядә катнашты, анда Тюрингия Икътисадый үсеш агентлыгы генераль директоры Андреас Край белән очрашты һәм Тюрингия бизнесы вәкилләрен, Россия Федерациясе сәнәгать предприятиеләре һәм оешмалары хезмәткәрләрен сәламләде.

Әлеге проектның максаты – алманнарның потенциаль эшлекле партнерлары белән элемтә урнаштыру һәм җирле компанияләрне Германиядә югары технологияләр базарына чыгару, шулай ук ил фирмаларын Тюрингия тирән технологияләр базары белән таныштыру.

Татарстанда Тюрингиянең «КАМАЗ» ГАҖ һәм КДЭУ белән хезмәттәшлек итүче Эрфурт мәгариф үзәге кебек предприятиеләре актив эшли («Химград» технополисында урнашкан Schülken Form GmbH). 2014 елдан башлап Казан техник университеты базасында Германия-Россия яңа технологияләр институты эшли, ул Ильменау Техник университеты белән берлектә оештырылган, 2016 елда «Машина төзелеше» инжиниринг үзәге ачылды.

Онлайн очрашу барышында шулай ук Тюрингиянең Maicom Quarz GmbH, SAMAG Machine Tools GmbH, WSD GmbH, ZM Vakuum GmbH, Schülken Form GmbH, Schübert & Salzer Feing GmbH һәм Mela Sensortechnik GmbH алдынгы компанияләре вәкилләре чыгыш ясады, алар машина һәм станоклар төзү, металл эшкәртү һәм микроэлектроника өлкәсендә инновацияле технологияләр тәкъдим ителде.

Конференция дискуссия форматында узды, аның барышында Россия компанияләре алман-катнашучыларга үзләрен кызыксындырган сорауларын бирде, турыдан-туры элемтә урнаштыру һәм индивидуаль сөйләшү үткәрү өчен вакыт билгеләү мөмкинлеге турында фикер алышты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: